Tworzone z pasji 

Prawdopodobnie najlepsze plakaty w mieście

Każdy kto tworzy dzieła wizualne (i nie tylko) aby zrobić coś wyjątkowego powinen poświęcić swojemu dziełu nie tylko czas i umiejętności. Bez pasji można stworzyć dzieła poprawne i oczywiście atrakcyjne ale nie mające tego "czegoś". Czegoś co powoduje że przywiązujemy się do przedmiotu i ciężko się nam z nim rozstać. Czegoś takiego że staje się dla nas naturalnym elementem naszego otoczenia. Niektórzy to nawet określają "wyrażaniem siebie".

Chcemy, jako autorzy, aby nasze dzieła stały się właśnie takim elementem otoczenia.

Takimi przedmiotami stały się na przykład stare komputery Apple, stąd też część plakatów pokazuje i tłumaczy połączenie designu i technologii właśnie w starych Macintoshach.

Kufer.pl to platforma na której zbierają się autorzy wyselekcjonowanych plakatów o określonej stylistyce i najwyższej jakości.

Nie znajdziesz tu żadnego przypadkowego dzieła, wszystkie są sprawdzane nie tylko pod kątem jakości technicznej, merytorycznej jak i też (co najważniejsze) tematycznej. Znajdziesz tu plakaty raczej dla geeków, pasjonatów czy miłośników wysublimowanego designu.

Nie ma za to ograniczeń co do techniki wykonania. Wśród plakatów dostępnych na kufer.pl są te zarówno wykonane w komputerze, rysowane ręcznie ale i np infografiki czy zdjęcia ciekawych, designerskich produktów.

imacG3.7.A2
iphone2b.1.A2

Od czego się zaczęło - plakaty od misz'a

Autor pierwszych plakatów, na platformie kufer.pl, 20 lat projektował jedynie interfejsy stron i aplikacji mobilnych. Jednak całe życie zawodowe odczuwał brak w swoich pracach "fizycznosći", kontaktu bezpośredniego z własnym dziełem. Dotknięcie, poczucie faktury, pewna doza niepewności przy drukowania i sprawdzaniu wyników pozwala zupełnie w inny sposób obcować z własnym dziełem.

Za to partnerka życiowa, od podobnego czasu, zajmowała się składem DTP. Nie brakowało jej kontaktu z fizycznym produktem, ale brakowało nieskrępowanej kreatywności.

Tak razem zaczęli tworzyć plakaty i próbować je sprzedawać. Sukces całego przedsięwzięcia spowodował że zainwestowali w profesjonalny sprzęt do drukowania wielkoformatowego i naturalnie zaczęli szukać innych osób projektujących grafiki.

Wspólne talenty 7 projektantów, doświadczenia i nabyte umiejętności doprowadziły do powstania na początku 2019 roku platformy kufer.pl, na której grupa osób postanowiła zaoferować swoje prace w postaci drukowanych w najlepszej jakości plakatów.

0