Jakość bez kompromisu

Najlepszy sprzęt, papier oraz nasza pasja gwarantują satysfakcję

Od samego początku dla nas, jedną z podstawowych wartości była jakość. Na początku nie chcieliśmy samodzielnie drukować plakatów, a znaleźć drukarnię która to zrobi za nas. Przetestowaliśmy ich wiele, lecz zawsze mieliśmy zastrzeżenia - widać było że drukarz nie wkładał do tego serca. Dla tego postanowiliśmy sami zająć się przygotowywaniem dla Ciebie plakatów które będą perfekcyjnie wykonane.

Projektowanie plakatu trwa zazwyczaj długo, wydrukowanie jest w porównaniu do tego chwilą - ale wszystkie etapy są równie ważne dla nas. Do projektowania, drukowania czy pakowania przykładana jest taka sama uwaga i staranność.

Każdy plakat oglądamy 10x, sprawdzamy farby, kolory, jakość papieru i za każdym razem cieszymy się kiedy efekt jest na najwyższym poziomie - wiemy że zrobiliśmy to dobrze.

imagePROGRAFpro1000.1
jakosc2

Każdy plakat drukowany jest dopiero po zamówieniu, odpowiednio numerowany (jeśli jest to seria limitowania), sygnowany i pakowany po wyschnięciu. Bardzo staramy się żeby żaden z etapów produkcji i dystrybucji nie wpłynął negatywnie na jakość.

Nie przechowujemy gotowych plakatów dzięki temu zadrukowana powierzchnia dotyka tylko bibuły zabezpieczającej podczas pakowania i transportu. W ten sposób jesteśmy pewni że plakat nie będzie nigdzie zagięty ani nie pojawią się na nim żadne rysy i skazy.

Tylko na najlepszym sprzęcie

Wybraliśmy plotery firmy Canon które poza profesjonalną jakością oferują dużo większe możliwości. Dzięki zastosowaniu dwu kolorów czerni oraz dodatkowego lakieru jakość wydruku za każdym razem nas zachwyca.

Nasze urządzenia mają 12 różnych kolorowych tonerów które zapewnia wysoką jakość koloru i dużą szczegółowość.

Atrament Chroma Optimizer na wydrukowanym obrazie reguluje sposób odbijania światła przez powierzchnię i zapewnia naturalne odwzorowanie kolorów na gotowym wydruku. Dzięki temu zyskujemy obrazy o intensywnej czerni i niesamowitych kolorach.

imagePrograg-PRO-1000

Obecnie na wyposażeniu mamy 2 plotery, do wydruków A2 korzystamy z Canon imagePROGRAF PRO-1000

Do wydruków używane są specjalne, dedykowane papiery (o których przeczytasz poniżej) które pozwalają uzyskać najlepsze efekty. Dopiero połączenie wszystkich elementów - autorów, sprzętu, farb i papieru oraz nasza pasja - pozwala osiągnąć efekt perfekcji.

Papier zawsze z najwyższej półki

IMAGE_PRO-1000_3

Miesiące szukaliśmy dla naszych infografik i plakatów najlepszego papieru. Wykonaliśmy prawie setkę wydruków próbnych. Metodą prób i błędów wybraliśmy trzy typy papierów dzięki którym efekt naszej pracy był najlepszy.

Wybraliśmy jako podstawowy, matowy papier do druku infografik, średnio gruby IMPRIME Premium LAM230 Warm White Matt 230 gram pozwalający zachować sztywność ale i nawinąć (oraz rozwinąć) się bez uszkodzeń z rulonu. Ma on lekko cieplejszą barwę - bardzo przyjemną dla oka, nadającą infografikom pewnej szlachetności.

Plakaty designerskie i zawierające grafiki zdjęcia drukujemy na satynowym papierze IMPRIME Premium SM200 Bright White 200gsm. Pozwalającym uzyskać naprawdę głęboką czerń oraz intensywność kolorów. Jest on odrobinę cieńszy od innych papierów które używamy, ale idealnie zbliżony do papierów używanych do druku plakatów.

Zdjęcia natomiast drukujemy na lustrzanym papierze fotograficzny TECCO Professional Portrait LUSTER 250g PL250, na którym jesteśmy w stanie wydrukować błyszczące plakaty o niespotykanej jakości.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z jakości, mamy nadzieję że też zobaczysz różnicę, a jakość wydruku cię usatysfakcjonuje.

iphone2b.1.A2
imacG3.1.A2

Przyszłość

imagePROGRAFpro2000.1

Testujemy też Canon imagePROGRAF PRO-2000

Na dzień dzisiejszy oferujemy maksymalny rozmiar plakatów A2 (420 x 594 mm / 16,54" x 23,39"). Jednak wszystkie plakaty projektowane są w rozmiarze co najmniej B2 (500 x 707 mm / 19,69" x 27,83") lub nawet A1 (594 x 841 mm / 23,39" x 33,11").

Większe plakaty to dużo większe wyzwania zarówno projektowe jak i logistyczne. Jednak efekt jest niesamowity. Wykonaliśmy już odpowiednie testy, efekty były bardzo satysfakcjonujące. Bardzo chcemy jak najszybciej uruchomić drugą linie produkcyjną dla plakatów w rozmiarach XXL, jednak chwilę to potrwa.

Wpierw musimy znaleźć miejsce nie tylko na sam sprzęt, ale też zapewnić odpowiedniej wielkości miejsce do pakowania. Zdobyć materiały do pakowania czy przetestować dostawców i ich ceny.

Wybraliśmy do tego ploter w tej samej technologii (12 kolorów tuszy), umożliwiający wydruk tej samej jakości za to już dużo większych - bo do maksymalnie 61 cm (24'') szerokości. Rozpoczniemy drukowanie plakatów w takich formatach, jeśli będzie odpowiednie zapotrzebowanie z waszej strony.

0